İtalya Konsolosluğu, İtalya Vizesi
İtalya Konsolosluğu, İtalya Vizesi
Duyurular Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.consistanbul.esteri.it

İtalya Erasmus Vizesi Hakkında

İtalya Erasmus Programı

İtalya’ya Erasmus Programı kapsamında gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler İtalya İtalya Konsolosluğu tarafından belirlenen İtalya Erasmus vizesi için gerekli evrakları İtalya Konsolosluklarına sunmalıdırlar. İtalya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş bu belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Bazı evrakların orijinal olması zorunluluğu vardır. İtalya vizesi için gerekli evraklar, İtalya'ya gidiş amacına uygun hazırlanıp İtalya Konsolosluğu'na sunulmalıdır. Tüm belgelerin asılları ile ikişer adet fotokopileri İtalya Konsolosluğu'na sunulmalıdır. Türkçe belgelerin İtalyanca diline tercüme edilmiş olarak başvuru evrakları arasına koyulmalıdır.

İtalya Erasmus Vizesi Gereken Evraklar

İtalya Erasmus Vizesi, İtalya Vize işlemleri

Lütfen Dikkat! 
Başvurunuz için İtalya'dan başvurunuzu kabul eden okulun gönderdiği mektubun aslı olması çok önemlidir. Konsolosluğun mutlaka görmek istediği bu evrakı başvurudan önce temin etmeniz gerekmektedir. 
Ebeveynler tarafından verilen taahhütname, Federal Eğitim Teşvik kanununda belirlenen garanti oranına göre düzenlenmeli ve ödemeyi garanti etmelidir.
Verilen taahhüttün ödenebileceğine dair ebeveynlerin maaşlarının yattığı hesap cüzdanları, mal varlığının bulunduğu hesap cüzdanı ve ödeme gücünü gösteren tüm maddi ve gelir durumunu gösteren evrakların aslı ve 2 fotokopisini ibraz etmelidir. (Gelir evrakların tercümesine gerek yoktur). Ayrıca taahhütnameyi veren kişinin imzası noter tarafından tasdik edilmelidir. 

İtalya Erasmus Vizesi